WordPress telepítése lépésről-lépésre
A következő cikkben lépésről-lépésre végigvezetünk a WordPress telepítésének lépésein. Miután követted a cikkben leírtakat, bizonyosan nem okoz majd problémát számodra egy WordPress feltelepítése. Kalandra fel!
Hogyan telepítsd oldaladon a WordPresst?
A WordPress egyike a legegyszerűbb blog-szkriptekenek, amit telepíthetsz az oldaladon. Sok szolgáltató ajánl manapság telepítést egyetlen kattintással Fantasticon keresztül. Most, hogy kicsivel nagyobb rálátásod lesz a dologra, megteheted ezt magad is. A folyamat nehézségi foka igen alacsony, körülbelül 5 percet vesz igénybe a teljes művelet…
Fontos: Mi csak azt mutatjuk meg, hogyan telepítsd a WordPress-t, de az önmagában sohasem olyan hatékony, mint amennyire lehet a bővítmények és egyéb eszközök használatával együtt. Tehát, ha komplett telepítést szeretnél szakértőinktől, bízd ránk nyugodtan, szívesen megcsináljuk neked. A részletekért írj az ügyfélszolgálatunknak.
WordPress-telepítés lépésről – lépésre
Ez az útmutató képek segítségével lépésről lépésre mutatja meg, hogy mire van szükséged, és mit kell tenned ahhoz, hogy az oldalon telepíteni tudjad a WordPress-t.
- A WordPress letöltéseAz első lépés, hogy letöltöd a WordPress legújabb verzióját. Töltsd le a fájlt és csomagold ki. Majd az FTP Manager segítségével töltsd a fájlokat a választott mappába.
Például: ha egy /blog kategóriába szeretnéd, akkor töltsd a /public_html/blog/ alá. - MySQL adatbázis létrehozásaMi DirectAdmin-t használunk a tárhely fiókok kezelésére.
A következő linken egy kisfilmen mutatjuk be, hogy ezen a kezelőfelületen keresztül hogyan hozhatunk létre adatbázist. - Telepítés futtatásaA WordPress új verziójával már nem kell többet a config. fájlt szerkesztened.
Egyszerűen gépeld be annak a könyvtárnak az url-jét, ahová a telepítés történt.
Például: www.teoldalad.hu/blog/
Ez egy – az alábbihoz hasonló – képernyőképet indít majd el:
Majd tovább lépve a következő képet kapjuk:
Végül pedig ki kell töltenünk az adatokat:
Az adatbázis névhez használd a felhasznaloneved_adatbazisneved formát. Ugyanez vonatkozik a felhasználónévre is. A jelszó egyértelmű. Azt írd be, amit az adatbázis létrehozásánál megadtál. A prefixhez pedig használhatod az alapértelmezett wp_előtagot, vagy biztonságosabb, ha sajátot találsz ki pl. blog_, vagy lap_ stb.
Ha a Mehet gombra kattintasz, ehhez hasonló oldalt fogsz majd látni:
A telepítés elkezdése után pedig ezt a képet kapod:
Biztonsági szempontból javasolt, hogy lecseréld az admin felhasználót valami másra!
Győződj meg róla, hogy kivetted a pipát a kis négyzetből, ha nem szeretnéd, hogy a blogodat látnák a keresőmotorok. Ha üzletről van szó, akkor mindenképp hagyd ott a jelzést, hogy megtalálhassanak!
Fontos, hogy valódi e-mail címet adj meg, mert ha bármi történik, és esetleg a böngésződ „megadja magát”, és nem őrzöd a jelszót sehol, akkor oda tud neked küldeni a rendszer egy jelszó emlékeztetőt.
Ha a WordPress telepítés gombra kattintottál, egy hasonló megerősítő ablakot fogsz látni, mint itt alább:
Kész is vagy!
A fenti lépés után a telepítés befejeződött, be is léphetsz a WordPress adminfelületre a következő címen keresztül: www.teoldalad.hu/wp-admin vagy ha a fenti példát követted, akkor www.teoldalad.hu/blog/
Bár a telepítés készen van, vár még rád néhány dolog, mint például a megfelelő sablon (az oldalad kinézete múlik rajta), bővítmények (pluginok), valamint blogod reklámozásának módja. Figyeld az oldalunkon megjelenő további útmutatókat, azok bizonyára segíteni fognak ezekben a kérdésekben is!